Ansatte

Ledelse
Rektor: Ivone Grene
Skoleleder: Jørn Bendixen
Underskolen: Rikke Annita Kjærgaard og Mads Engelbrecht
SFO: Marie Bilberg

Børnehaveklassen
Børnehaveklasse A: Anita Pedersen
Børnehaveklasse B: Lene Haas
Pæd. bhkl. SFO: Kirsten-Merete Lauritzen
Pæd. bhkl. SFO: Oline Sofia Boesen Hansen
Pæd. medhj.: Frederikke Lykkegaard Christensen
Pæd. medhj.: Rikke Bøttcher

Klasselærere:
1. Klasse A: Nina Meiniche
1. Klasse B: Tanja Skovfoged
2. Klasse A: Hans Peter Mortensen
2. Klasse B: Elisabeth Nørskau Hansen
3. Klasse A: Lone Kaasgaard
3. Klasse B: Camilla Hollensberg
4. Klasse A: Karina Randolph
4. Klasse B: Anne Oline Fog Sørensen (Elisabeth Johansen orlov)
5. Klasse: Inge Bro-Jørgensen
6. Klasse: Rikke Annita Kjærgaard
7. Klasse A: Jane Markussen – Mads Engelbrecht
7. Klasse B: Nick Nehring-Grunnet
8. Klasse J: Jane Lindved Markussen
8. Klasse L: Anne Bendixen
9. Klasse: Ilse Kofoed

Klasseledere
10. Klasse A: Janek Majcher – Jens Noe
10. Klasse H: Kamilla Appelquist Klintø
1. HF: Ilse Kofod – Ivone Grene
3. vg: Liselotte Norup

Faglærere
Tysk/Drama: Burkhard Forstreuter – Philip Thorsen
Tysk: Kristin Frank – Ameli Hollon
Kor: Jørn Bendixen
Engelsk: Ivone Grene/ Matthew Charnock/Mia Lindstrøm
Religion: Tine Rask
Historie: Louise Bøgh/Ilse Kofoed
Håndarbejde: Amailie Daval-Markussen/Astrid Müller/Lone Catharina Reese
Gymnastik: Gyrd Ernstsen/Sergii Myronchak
Gymnastik: Kamilla Appelquist Klintø
Spansk: Jesper Salazar
Sløjd: Søren Christensen/Tanja Smedes Enevoldsen
Kemi/Fysik: Jack Baadsmand/Camilla Kejlberg
Eurytmi: Eva Michaelsen (orlov)
Eurytmi: Bianca Malmros/Sunniva Hansen
Plakattegning/Arkitektur: Steffen Honoré
Plasticering: Jeppe Flummer/Anne Emilie Adelby
Biologi/Drama: Kamilla Appelquist Klintø
Geografi: Ameli Holloh
Dansk: Jens Noe/Janek Majcher/Tina Rask
Design: Lone Catharina Reese/Tanja Smedes Enevoldsen
Antroposofi: John Halford
Heileurytmi: Thomas Bjarløv
Støttepædagog: Christina Ellekrog Christensen

Musiklærere
Leder af Musikskolen: Søren Christensen
Orkester/Cello: Jon Anderskou/Louis Gundelach/Jørn Bendixen
Bratsch: Jan Edlund
Violin/bratsch: Lars Slengerich
Violin: Neel S.R. Westerberg
Violin: Keike Maria Ørrild
Pianist: Sisse Hoffmeyer/Carsten Balvig/Nanna Mikkelsen
Klarinet: Søren Bagger
Tværfløjte: Louis Gundelach
Trompet: Michelle S. Knudsen
Saxofon: Henriette Jensen

Fritidsordningen
Leder: Marie Bilberg
Pædagog: Ann Christina K. Hafstrøm
Pædagog: Michael Kock
Pædagog: Tina Vestergaard
Pædagog: Hanne Loft
Pædagog: Nina Novakova
Pædagog: Nanna Fogh Bing (Lille SFO)
Pædagog: Rikke Bøttcher
Pæd. medhj.: Malte Lynggaard
Støttepæd.: Tristan Bandtholtz
Støttepæd.: Sofie Mølsted Kjærgaard
Køkken: Sandy Stiles Andersen

Administrationen
Merete Holm
Else-Marie Olesen
Nanna Herluf

Pedeller
Vagn Sørensen
Kenni Wagner Jensen
Marcus

UU vejleder: Kamilla Appelquist Klintø
Læsevejleder: Tine Rask
Specialundervisning: Ana Isabel Briones, Astrid Holmen Müller, Tine Rask

Tilsynsførende: Kjeld Læssøe