Ansatte

Ledelse
Rektor: Ivone Grene
Skoleleder: Jørn Bendixen
Underskolen: Rikke Annita Kjærgaard og Mads Engelbrecht

Børnehaveklassen
Børnehaveklasse A: Anita Pedersen og Kirsten-Merete Lauritzen
Børnehaveklasse B: Lene Haas og Oline Boesen Hansen
Pædagogmedhjælper: Marie Andreasen

Klasselærere
1. Klasse A: Mads Engelbrecht
1. Klasse B: Sunniva Hansen
2. Klasse A: Nina Meiniche
2. Klasse B: Tanja Skovfoged
3. Klasse A: Hans Peter Mortensen
3. Klasse B: Elisabeth Nørskau Hansen
4. Klasse A: Lone Kaasgaard
4. Klasse B: Jai Wesley Jobey
5. Klasse A: Karina Randolph
5. Klasse B: Elisabeth Johansen
6. Klasse A: Anne Bendixen
6, Klasse B: Nick Nehring-Grunnet
7. Klasse: Christina Ellekrog Christensen
8. Klasse A: Jane Markussen
8. Klasse B: Nick Nehring-Grunnet
9. Klasse J: Tine Rask og Mie Lindstrøm
9. Klasse L: Liselotte Shirmer Norup og Louise Bøgh Larsen

Klasseledere
10. Klasse: Ilse Kofod og Kamilla Appelqvist
1. HF A: Jens Noe og Lone Catharina Reese
1. HF  H: Kamilla Appelquist
2. HF: Ilse Kofod

Faglærere
Tysk/Drama: Burkhard Forstreuter – Philip Thorsen
Tysk: Kristin Frank – Moritz Müller
Kor: Jørn Bendixen
Engelsk: Ivone Grene/ Matthew Charnock/Mie Lindstrøm
Religion: Tine Rask
Historie: Louise Bøgh Larsen/Ilse Kofoed
Håndarbejde: Amailie Daval-Markussen/Astrid Müller/Lone Catharina Reese
Gymnastik: Gyrd Ernstsen/Sergii Myronchak
Gymnastik: Kamilla Appelquist Klintø
Spansk: Jesper Salazar
Sløjd: Søren Christensen/Tanja Smedes Enevoldsen
Kemi/Fysik: Jack Baadsmand/Camilla Kejlberg
Eurytmi: Eva Michaelsen
Eurytmi: Bianca Malmros/Sunniva Hansen
Plakattegning/Arkitektur: Steffen Honoré
Plasticering: Jeppe Flummer/Anne Emilie Adelby
Biologi/Drama: Kamilla Appelqvist Klintø
Geografi: Ameli Holloh
Dansk: Jens Noe/Tina Rask
Design: Lone Catharina Reese/Tanja Smedes Enevoldsen/Charlotte Prang Svensson
Antroposofi: John Halford
Heileurytmi: Thomas Bjarløv og Emilie Nordgren
Støttepædagog: Christina Ellekrog Christensen

Musiklærere
Leder af Musikskolen: Søren Christensen
Orkester/Cello: Jon Anderskou/Louis Gundelach/Jørn Bendixen
Bratsch: Jan Edlund
Violin/bratsch: Lars Slengerich
Violin: Neel S.R. Westerberg/Keike Maria Ørrild
Pianist: Sisse Hoffmeyer/Carsten Balvig/Nanna Mikkelsen
Klarinet: Søren Bagger
Tværfløjte: Louis Gundelach
Trompet: Michelle S. Knudsen
Saxofon: Henriette Jensen/Marit Lindøe

Fritidsordningen
Pædagog: Ann Christina K. Hafstrøm
Pædagog: Michael Kock
Pædagog: Tina Vestergaard
Pædagog: Hanne Loft
Pædagog: Nina Novakova
Pædagog: Nanna Fogh Bing (Lille SFO)
Pædagog: Rikke Bøttcher
Pæd. medhj.: Malte Lynggaard
Støttepæd.: Tristan Bandtholtz/Irit Epstein/Kirsten Fog

Administrationen
Signe Elgaard
Else Marie Olesen
Nanna Herluf

Pedeller
Sesha Hart

UU vejleder: Kamilla Appelqvist Klintø
Læsevejleder: Tine Rask
Specialundervisning: Ana Isabel Briones, Astrid Müller, Tine Rask

Tilsynsførende: Kjeld Læssøe