Ansatte

Ledelse
Rektor: Ivone Grene
Skoleleder: Jørn Bendixen
Underskolen: Mads Engelbrecht

Børnehaveklassen
Børnehaveklasse A: Kirsten-Merete Lauritzen og Anita Pedersen
Børnehaveklasse B: Oline Boesen Hansen og Tina Vestergaard

Klasselærere
1. Klasse A: Jane Markussen
1. Klasse B: Karina Randolph
2. Klasse A: Mads Engelbrecht
2. Klasse B: Sunniva Hansen
3. Klasse A: Nina Meiniche
3. Klasse B: Tanja Skovfoged
4. Klasse A: Hans Peter Mortensen
4. Klasse B: Elisabeth Nørskau Hansen
5. Klasse A: Lone Kaasgaard
5. Klasse B: Christina Møller
6. Klasse A: Marie Møller Andersen
6, Klasse B: Elisabeth Johansen
7. Klasse A: Anne Bendixen
7. Klasse B: Nick Nehring-Grunnet
8. Klasse: Christina Ellekrog Christensen
9. Klasse A: Ilse Kofod
9. Klasse B: Kamilla Appelqvist Klintø

Klasseledere
10. Klasse: Liselotte Schirmer Norup
1. HF: Anne Mie Lindstrøm Jensen
2. HF  A: Jens Noe / Lone Catharina Reese
2. HF H: Kamilla Appelqvist Klintø

Faglærere
Drama: Burkhard Forstreuter / Matthew Charnock
Tysk: Kristin Frank – Moritz Müller
Kor: Jørn Bendixen
Engelsk: Ivone Grene / Matthew Charnock / Mie Lindstrøm
Religion: Tine Rask
Historie: Louise Bøgh Larsen / Ilse Kofoed
Håndarbejde: Amailie Daval-Markussen /Astrid Müller / Lone Catharina Reese
Gymnastik: Gyrd Ernstsen / Sergii Myronchak
Gymnastik: Kamilla Appelquist Klintø
Spansk: Jesper Salazar
Sløjd: Nick Nehring-Grunnet / Tanja Smedes Enevoldsen
Kemi/Fysik: Jack Baadsmand / Camilla Kejlberg
Eurytmi: Eva Michaelsen / Bianca Malmros / Sunniva Hansen
Plakattegning/Arkitektur: Steffen Honoré
Plasticering: Jeppe Flummer / Anne Emilie Adelby
Biologi/Drama: Kamilla Appelqvist Klintø
Geografi: Moritz Müller
Dansk: Jens Noe / Tina Rask
Design: Lone Catharina Reese / Tanja Smedes Enevoldsen / Charlotte Prang Svensson
Antroposofi: John Halford
Heileurytmi: Thomas Bjarløv og Emilie Nordgren
AKT medarbejder: Christina Ellekrog Christensen

Musiklærere
Leder af Musikskolen: Søren Christensen
Orkester/Cello: Jon Anderskou / Louis Gundelach / Jørn Bendixen
Bratsch: Jan Edlund
Violin/bratsch: Lars Slengerich
Violin: Neel S.R. Westerberg / Keike Maria Ørrild
Pianist: Sisse Hoffmeyer / Carsten Balvig / Nanna Mikkelsen
Klarinet: Søren Bagger
Tværfløjte: Louis Gundelach
Trompet: Michelle S. Knudsen
Saxofon: Henriette Jensen/Marit Lindøe

Fritidsordningen
Leder: Jonas Borcher Christensen
Pædagog: Ann Christina K. Hafstrøm
Pædagog: Michael Kock
Pædagog: Nina Novakova
Pæd. medhj.: Malte Lynggaard
Støttepæd.: Irit Epstein / Kirsten Fog

Administrationen
Signe Tang Elgaard
Else-Marie Olesen
Line Langholm Larsen
Poul Fasdal

Pedel
Richard Hennebjerg Junge

UU vejleder
Kamilla Appelqvist Klintø

Læsevejleder
Tine Rask

Specialundervisning
Ana Isabel Briones / Astrid Müller / Tine Rask

Støttelærer
Lone Lind

Tilsynsførende
Kjeld Læssøe