Ansatte

Ledelse

Ivone Grene
Ledelse Rektor
Jørn Bendixen
Skoleleder
Mads Engelbrecht
Underskolen

Administrationen

Signe Tang Elgaard
Else-Marie Olesen
Line Langholm Larsen
Poul Fasdal

Børnehaveklasse A

Kirsten-Merete Lauritzen
Anita Pedersen

Børnehaveklasse B

Oline Boesen Hansen
Tina Vestergaard

Klasselærere

Jane Markussen
Klasse A
Karina Randolph
Klasse B
Mads Engelbrecht
Klasse A
Sunniva Hansen
Klasse B
Nina Meiniche
Klasse A
Tanja Skovfoged
Klasse B
Hans Peter Mortensen
Klasse A
Elisabeth Nørskau Hansen
Klasse B
Lone Kaasgaard
Klasse A
Christina Møller
Klasse B
Marie Møller Andersen
Klasse A
Elisabeth Johansen
Klasse B
Anne Bendixen
Klasse A
Nick Nehring-Grunnet
Klasse B
Christina Ellekrog Christensen
Klasse
Ilse Kofod
Klasse A
Kamilla Appelqvist Klintø
Klasse B

Klasseledere

Liselotte Schirmer Norup
10. Klasse
Anne Mie Lindstrøm Jensen
1. HF
Jens Noe
2. HF A
Lone Catharina Reese
2. HF A
Kamilla Appelqvist Klintø
2. HF H

Faglærere

Burkhard Forstreuter
Drama
Matthew Charnock
Drama, Engelsk
Kristin Frank
Tysk
Moritz Müller
Tysk, Geografi
Jørn Bendixen
Kor
Ivone Grene
Engelsk
Mie Lindstrøm
Engelsk
Tine Rask
Religion, Dansk
Louise Bøgh Larsen
Historie
Ilse Kofoed
Historie
Amailie Daval-Markussen
Håndarbejde
Astrid Müller
Håndarbejde
Lone Catharina Reese
Håndarbejde, Design
Gyrd Ernstsen
Gymnastik
Sergii Myronchak
Gymnastik
Kamilla Appelquist Klintø
Gymnastik, Biologi/Drama
Jesper Salazar
Spansk
Nick Nehring-Grunnet
Sløjd
Tanja Smedes Enevoldsen
Sløjd, Design
Camilla Kejlberg
Kemi/Fysik
Jack Baadsmand
Kemi/Fysik
Eva Michaelsen
Eurytmi
Bianca Malmros
Eurytmi
Sunniva Hansen
Eurytmi
Steffen Honoré
Plakattegning/Arkitektur
Jeppe Flummer
Plasticering
Anne Emilie Adelby
Plasticering
Jens Noe
Dansk
Charlotte Prang Svensson
Design
John Halford
Antroposofi
Thomas Bjarløv
Heileurytmi
Emilie Nordgren
Heileurytmi
Christina Ellekrog Christensen
AKT medarbejder

Musiklærere

Søren Christensen
Leder af Musikskolen
Jon Anderskou
Orkester/Cello
Louis Gundelach
Orkester/Cello
Jørn Bendixen
Orkester/Cello
Jan Edlund
Bratsch
Lars Slengerich
Violin/bratsch
Neel S.R. Westerberg
Violin
Keike Maria Ørrild
Violin
Nanna Mikkelsen
Pianist
Carsten Balvig
Pianist
Sisse Hoffmeyer
Pianist
Søren Bagger
Klarinet
Louis Gundelach
Tværfløjte
Michelle S. Knudsen
Trompet
Henriette Jensen
Saxofon
Marit Lindøe
Saxofon

Fritidsordningen

Jonas Borcher Christensen
Leder
Ann Christina K. Hafstrøm
Pædagog
Michael Kock
Pædagog
Nina Novakova
Pædagog
Malte Lynggaard
Pæd. medhj.
Irit Epstein
Støttepæd.
Kirsten Fog
Støttepæd.

Pedel

Richard Hennebjerg Junge
Pedel

UU vejleder

Kamilla Appelqvist Klintø
UU vejleder

Læsevejleder

Tine Rask
Læsevejleder

Specialundervisning

Ana Isabel Briones
Specialundervisning
Astrid Müller
Specialundervisning
Tine Rask
Specialundervisning

Støttelærer

Lone Lind
Støttelærer

Tilsynsførende

Kjeld Læssøe
Tilsynsførende