Medarbejdere

Kathrine Alby
Kommunikation, PA & Steiner HF (på barsel)
Nikoline Svanholm Sass
Klasselærer 8.A / Samfundsfag / Dansk / Fordybelsesfag / Støttelærer
E-mail: ns@rssaarhus.dk
Liselotte Schirmer Norup
Matematik
E-mail: lsn@rssaarhus.dk
Anne Bendixen
Skoleleder / Klasselærer 6.A / Praktikkoordinator
E-mail: ab@rssaarhus.dk
Signe Tang Elgaard
Elevkoordinator / Elevoptag i 1.-9. klasse
E-mail: se@rssaarhus.dk
Tlf: 61 14 14 90
Else-Marie Olesen
Lønmedarbejder
E-mail: eo@rssaarhus.dk
Line Langholm Andersen
Skolesekretær
E-mail: kontor@rssaarhus.dk
Tlf: 86 14 09 00
Poul Fasdal
Administrativ leder
E-mail: pf@rssaarhus.dk
Kirsten-Merete Lauritzen
Klasselærer i Børnehaveklasse A
E-mail: kl@rssaarhus.dk
Anita Pedersen
Lærer Bh.Kl. A
E-mail: ap@rssaarhus.dk
Jackson Nganga
SFO-leder / AKT.
E-mail: jny@rssaarhus.dk
Oline Sofia Hansen
Klasselærer i Børnehaveklasse B
E-mail: oh@rssaarhus.dk
Astrid Løfstedt
Pædagog / Årgangsteam 1.-2. klasse / Arbejdsmiljørepræsentant
E-mail: al@rssaarhus.dk
Jane Lindved Liltorp
Klasselærer i 3.A / Tillidsrepræsentant
E-mail: jm@rssaarhus.dk
Karina Randolph
Klasselærer i 3.B
E-mail: kr@rssaarhus.dk
Mads Engelbrecht
Klasselærer i 4.A / Underskoleleder
E-mail: me@rssaarhus.dk
Mette Damgaard Poulsen
Sundhedsplejerske
E-mail: Kontaktes gerne over Intra (søg på navn)
Tlf: 51 57 51 88
Elisabeth Møller-Hansen
Skolelæge
Tlf: 86 15 96 80
Nina Meineche Nygaard
Klasselærer i 5.A
E-mail: nm@rssaarhus.dk
Elisabeth Nørskau Sass
Klasselærer i 6.B
E-mail: eh@rssaarhus.dk
Lone Kaasgaard
Klasselærer i 7.A
E-mail: lk@rssaarhus.dk
Christina Møller
Klasselærer i 7.B / Grafik / Håndarbejde
E-mail: cm@rssaarhus.dk
Ester Øeby Nielsen
Støttepædagog / Bh.Kl A
E-mail: efn@rssaarhus.dk
Elisabeth Johansen
Klasselærer i 8.B
E-mail: ej@rssaarhus.dk
Liselotte Schirmer Norup
Klasseleder i 1. HF B / Matematik
E-mail: lsn@rssaarhus.dk
Christina Ellekrog Christensen
Pædagogisk psykologisk konsulent / Specialcenter / AKT
E-mail: cc@rssaarhus.dk
Søren Kinggaard Svendsen
UU-vejleder
E-mail: ssok@aarhus.dk
Emilie Nordgreen
Heileurytmi
E-mail: en@rssaarhus.dk
Thomas Bjarløv
Heileurytmi
John Halford
Antroposofi
E-mail: jh@rssaarhus.dk
Charlotte Prang Svensson
Design & Arkitektur / Tegneteknikker / Æstetik / Iværksætteri
E-mail: cp@rssaarhus.dk
Jens Noe
Overskoleleder / Filosofi / Dansk
E-mail: jn@rssaarhus.dk
Anne Emilie Adelby
Klasselærer i 1.A / Plasticering
E-mail: aea@rssaarhus.dk
Jeppe Flummer
Plasticering
Steffen Honoré
Plakattegning / Arkitektur
E-mail: sh@rssaarhus.dk
Camilla Hollensberg
Håndarbejde / Støttelærer / Specialunderviser
E-mail: cah@rssaarhus.dk
Bianca Malmros
Eurytmi
Eva Michaelsen
Eurytmi
E-mail: em@rssaarhus.dk
Jack Baadsmand
Kemi / Fysik
E-mail: jaba@rssaarhus.dk
Camilla Kejlberg
Kemi / Matematik
E-mail: ck@rssaarhus.dk
Tanja Smedes Enevoldsen
Sløjd / Design
E-mail: tse@rssaarhus.dk
Nick Nehring-Grunnet
Sløjd / Matematik
E-mail: nng@rssaarhus.dk
Rikke Kjærgaard
Klasselærer i 5.B / Dansk som andetsprog
E-mail: rk@rssaarhus.dk
Jesper Salazar
Klasseleder i 2. HF A / Spansk
E-mail: jsm@rssaarhus.dk
Sergii Myronchak
Gymnastik
E-mail: sm@rssaarhus.dk
Gyrd Ernstsen
Gymnastik
E-mail: ge@rssaarhus.dk
Lone Catharina Reese
Håndarbejde / Design
E-mail: lcr@rssaarhus.dk
Amailie Daval-Markussen
Håndarbejde
E-mail: adm@rssaarhus.dk
Ilse Kofoed
Klasseleder i 9.A / Historie
E-mail: ik@rssaarhus.dk
Anders Baarstrøm Bøttzau
Pædagogmedhjælper / Årgangsteam 5. klasse / Støttelærer
E-mail: abab@rssaarhus.dk
Ivone Grene
Rektor / Engelsk
E-mail: ig@rssaarhus.dk
Moritz Müller Bendixen
Klasseleder i 9.B / Tysk / Geografi / Historie
E-mail: mm@rssaarhus.dk
Kristin Frank
Tysk / Klasselærer i 8.A
E-mail: kf@rssaarhus.dk
Matthew Charnock
Drama / Engelsk / Fysik / Kemi
E-mail: mc@rssaarhus.dk
Burkhard Forstreuter
Drama
E-mail: bf@rssaarhus.dk
Michelle S. Knudsen
Trompet
E-mail: misk@rssaarhus.dk
Søren Bagger
Klarinet
E-mail: sb@rssaarhus.dk
Sisse Hoffmeyer
Pianist i eurytmi / Klaverundervisning / Koordinator for Musika
E-mail: siho@rssaarhus.dk
Carsten Balvig
Pianist
E-mail: cb@rssaarhus.dk
Nanna Mikkelsen
Pianist
E-mail: ntm@rssaarhus.dk
Keike Maria Ørrild
Violin / Klasselærer i 6.A / Koordinator for musikundervisning
E-mail: koe@rssaarhus.dk
Neel S.R. Westerberg
Violin / Støttelærer / Koordinator for musikundervisning
E-mail: nw@rssaarhus.dk
Lars Slengerich
Violin / Bratsch
E-mail: ls@rssaarhus.dk
Søren Trolle Bagger
Musiklærer
E-mail: stb@rssaarhus.dk
Jørn Bendixen
Pædagogisk mentor / Orkester / Kor
E-mail: jb@rssaarhus.dk
Louis Gundelach
Tværfløjte
E-mail: lg@rssaarhus.dk
Jon Anderskou
Orkester / Cello / Musik / Kor / Rytmisk samspil
E-mail: ja@rssaarhus.dk
Irit Epstein
Børnehaveklasselærer / Bh.Kl. B
E-mail: ie@rssaarhus.dk
Michael Kock
Pædagog / Årgangsteam 3.-5. klasse
E-mail: mk@rssaarhus.dk
Ann Christina K. Hafstrøm
Pædagog / Årgangsteam 3.-5. klasse
E-mail: ack@rssaarhus.dk
Richard Hennebjerg Junge
Pedel
E-mail: pedel@rssaarhus.dk
Kamilla Appelqvist Klintø
Klasseleder i 10. klasse og 1.HF B / Studievejleder / Biologi
E-mail: kak@rssaarhus.dk
Tine Rask
Specialundervisning / Religion / Dansk / Læsevejleder
E-mail: tr@rssaarhus.dk
Astrid Müller
Specialundervisning / Læsevejleder
E-mail: am@rssaarhus.dk
Ana Isabel Briones
Specialcenter / Tysk / Kor / Klaver / Dansk som andetsprog
E-mail: aib@sydskolen.dk
Lone Lind
Støttelærer
E-mail: lli@rssaarhus.dk
Hanne Mahler
Kartonnage / Bogbinding
E-mail: hm@rssaarhus.dk
Mille Høegmark Hammer
Støttelærer i 1.A
E-mail: mhh@rssaarhus.dk
Jens Vibe
Tilsynsførende
Joaquín Durán Rincón
Musiklærer (saxofon)
E-mail: jdr@rssaarhus.dk
Rikke Sylvest Bøttcher
Pædagog / Årgangsteam 2. klasse
E-mail: rb@rssaarhus.dk
Jan Mørk Johannesen
Viceskoleleder
E-mail: jam@rssaarhus.dk
Marc Juul Nielsen
Samfundsfag / Historie / Klasseleder 1. HF A
E-mail: mjn@rssaarhus.dk
Astrid Baden Alsbjerg
Kommunikations- & AC-medarbejder (barselsvikar) / Steiner HF elevoptag / Pædagogmedhjælper SFO / Årgangsteam 5. klasse
E-mail: aa@rssaarhus.dk
Tlf: 31 17 23 62
Jens Christian Hansen
Matematiklærer / Pædagogikumvejleder
E-mail: jch@rssaarhus.dk
Johannes Møller Jørgensen
Pædagogmedhjælper
E-mail: jmj@rssaarhus.dk
Anette Vittrup Mundbjerg
Støtte i bh. klasse
E-mail: avm@rssaarhus.dk
Amalie Artemis Galadriel Jonnasdatter
Håndarbejde / Støttelærer 3.B
E-mail: adm@rssaarhus.dk
Albert Dayyani Lautrup
Pædagogmedhjælper i Lille SFO / Støtte i bh. klasse A og B
E-mail: adl@rssaarhus.dk
Sissel Xenia Reese
Klasselærer 1.B
E-mail: sxr@rssaarhus.dk
Tone Maria Breinholt
Klasselærer i 2.B
E-mail: tmb@rssaarhus.dk
Tina Vestergaard
Pædagog / Årgangsteam 1. klasse
E-mail: tv@rssaarhus.dk
Louise Christiane Lund Holt
Klasselærer i 2.A
E-mail: lch@rssaarhus.dk
Morten Vestergren
Pædagog / Årgangsteam 3. klasse
E-mail: mov@rssaarhus.dk
Tinna Belstrup Sørensen
Forretningsfører
E-mail: tbs@rssaarhus.dk
Tlf: 86 14 09 00
Anja Nedremo
Saxofon
E-mail: an@rssaarhus.dk
Lea Moltke Christiansen
Klasselærer i 4.B
E-mail: lmc@rssaarhus.dk
Mikkel Sidenius Gram
Pædagogmedhjælper / Støtte / Årgangsteam 4. klasse
E-mail: msgr@rssaarhus.dk
Tobias David Beier Haagemann
Pædagogmedhjælper / Årgangsteam 1. klasse / Støtte
E-mail: tbh@rssaarhus.dk
Minever Mustafov
Pædagogmedhjælper / Årgangsteam for børnehaveklasse / Støtte
E-mail: mmu@rssaarhus.dk
Floortje De Deckers
SFO-medhjælper. Årgangsteam for 1. klasse.
E-mail: fdd@rssaarhus.dk
Nazly Bibak
Pædagog / Årgangsteam 4. klasse
E-mail: nab@rssaarhus.dk