Medarbejdere

Rikke Kjærgaard
Klasselærer 6.B / Dansk som andetsprog
E-mail: rk@rssaarhus.dk
Joaquín Durán Rincón
Musiklærer (saxofon)
E-mail: jdr@rssaarhus.dk
Anne Bendixen
Skoleleder / Klasselærer 7.A
E-mail: ab@rssaarhus.dk
Liselotte Schirmer Norup
Matematik / Landmåling
E-mail: lsn@rssaarhus.dk
Nikoline Svanholm Sass
Klasselærer 7.B / Klasseleder 9.A / Samfundsfag / Dansk / Fordybelsesfag / Støttelærer
E-mail: ns@rssaarhus.dk
Rikke Sylvest Bøttcher
Pædagog / Årgangsteam børnehaveklasse
E-mail: rb@rssaarhus.dk
Morten Vestergren
Pædagog / Årgangsteam 3. klasse
E-mail: mov@rssaarhus.dk
Louise Christiane Lund Holt
Klasselærer 3.A
E-mail: lch@rssaarhus.dk
Tina Vestergaard
Pædagog / Årgangsteam 2. klasse
E-mail: tv@rssaarhus.dk
Tone Maria Breinholt
Klasselærer 3.B / Praktikkoordinator
E-mail: tmb@rssaarhus.dk
Hanne Mahler
Kartonnage / Bogbinding
E-mail: hm@rssaarhus.dk
Kathrine Alby
Kommunikation & Elevoptag
E-mail: ka@rssaarhus.dk
Tlf: 31 17 23 62
Kirsten Dahl Revsbeck
Bogholder
E-mail: kdr@rssaarhus.dk
Tlf: 86 14 09 00
Marc Juul Nielsen
Klasseleder 2. HF A / Samfundsfag / Historie
E-mail: mjn@rssaarhus.dk
Søren Kinggaard Svendsen
UU-vejleder
E-mail: ssok@aarhus.dk
Elisabeth Møller-Hansen
Skolelæge
Tlf: 86 15 96 80
Mette Damgaard Poulsen
Sundhedsplejerske
E-mail: Kontaktes gerne over Intra (søg på navn)
Tlf: 51 57 51 88
Astrid Løfstedt
Pædagog / Årgangsteam 1.-2. klasse / Arbejdsmiljørepræsentant
E-mail: al@rssaarhus.dk
Jens Vibe
Tilsynsførende
E-mail: jensvibemichelsen@gmail.com
Tlf: 22 15 64 40
Lone Lind
Støttelærer
E-mail: lli@rssaarhus.dk
Ana Isabel Briones
Specialcenter / Tysk / Kor / Klaver / Dansk som andetsprog
E-mail: aib@sydskolen.dk
Astrid Müller
Specialundervisning / Læsevejleder
E-mail: am@rssaarhus.dk
Tine Rask
Specialundervisning / Religion / Dansk / Læsevejleder
E-mail: tr@rssaarhus.dk
Kamilla Appelqvist Klintø
Klasseleder 9.B & 2. HF B / Studievejleder / Dansk / Biologi
E-mail: kak@rssaarhus.dk
Richard Hennebjerg Junge
Pedel
E-mail: pedel@rssaarhus.dk
Tlf: 40326224
Thomas Nielsen
Pedel
E-mail: pedel@rssaarhus.dk
Tlf: 53844092
Anna Cecilia Svitzer Ringaby
Sang / Violin
E-mail: acr@rssaarhus.dk
Morten Lohmann Schmølker
Pedelmedhjælper
E-mail: mls@rssaarhus.dk
Inge Sølvsten
Leder af SFO'en
E-mail: is@rssaarhus.dk
Jonas Borcher Christensen
Pædagog / Årgangsteam 1. klasse
E-mail: joc@rssaarhus.dk
Helle Haagemann
Pædagog / Årgangsteam 3.-5. klasse
E-mail: hha@rssaarhus.dk
Adriana Correa Nielsen
Service- & Rengøringskoordinator
E-mail: aan@rssaarhus.dk
Tlf: 23601280
Merete Honoré
Specialcenterleder
E-mail: mh@rssaarhus.dk
Martha Marie Agnes Alberte Storm
Støttelærer i 5.B
E-mail: mmf@rssaarhus.dk
Clara Rosendal
Tysk / Eurytmi / Støttelærer 1.A
E-mail: cr@rssaarhus.dk
Birgitte Nellemann
Klasseleder 1. HF / Tysk
E-mail: bn@rssaarhus.dk
Signe Thorborg Addison
Klasselærer 1.A
E-mail: sta@rssaarhus.dk
Eline Oest Jacobsen
Støttelærer
E-mail: eoj@rssaarhus.dk
Ann Christina K. Hafstrøm
Pædagog / Årgangsteam 3.-5. klasse
E-mail: ack@rssaarhus.dk
Albert Dayyani Lautrup
Pædagogmedhjælper i Lille SFO / Støtte i Børnehaveklasse A & B
E-mail: adl@rssaarhus.dk
Amalie Artemis Galadriel Jonnasdatter
Håndarbejde / Støttelærer 3.B
E-mail: adm@rssaarhus.dk
Anette Vittrup Mundbjerg
Støtte i bh. klasse
E-mail: avm@rssaarhus.dk
Mille Høegmark Hammer
Støttelærer i 2.A
E-mail: mhh@rssaarhus.dk
Søren Trolle Bagger
Musiklærer
E-mail: stb@rssaarhus.dk
Nazly Bibak
Pædagogmedhjælper / Årgangsteam 4. klasse
E-mail: nab@rssaarhus.dk
Tobias David Beier Haagemann
Pædagogmedhjælper / Årgangsteam 1. klasse / Støtte
E-mail: tbh@rssaarhus.dk
Lea Moltke Christiansen
E-mail: lmc@rssaarhus.dk
Sissel Xenia Reese
Klasselærer 2.B
E-mail: sxr@rssaarhus.dk
Jan Mørk Johannesen
Viceskoleleder
E-mail: jam@rssaarhus.dk
Johannes Møller Jørgensen
Pædagogmedhjælper
E-mail: jmj@rssaarhus.dk
Christina Møller
Klasselærer i 5.B & 8.B / Grafik / Håndarbejde
E-mail: cm@rssaarhus.dk
Eva Michaelsen
Eurytmi
E-mail: em@rssaarhus.dk
Bianca Malmros
Eurytmi
Steffen Honoré
Plakattegning / Arkitektur
E-mail: sh@rssaarhus.dk
Jeppe Flummer
Plasticering
Anne Emilie Adelby
Klasselærer 2.A / Plasticering
E-mail: aea@rssaarhus.dk
Jens Noe
Rektor / Filosofi / Dansk
E-mail: jn@rssaarhus.dk
Tlf: 25 52 52 07
Charlotte Prang Svensson
Design & Arkitektur / Tegneteknikker / Æstetik / Iværksætteri
E-mail: cp@rssaarhus.dk
John Halford
Antroposofi
E-mail: jh@rssaarhus.dk
Thomas Bjarløv
Heileurytmi
Emilie Nordgreen
Heileurytmi
E-mail: en@rssaarhus.dk
Christina Ellekrog Christensen
Pædagogisk psykologisk konsulent / Specialcenter / AKT
E-mail: cc@rssaarhus.dk
Elisabeth Johansen
Klasselærer 4.B
E-mail: ej@rssaarhus.dk
Jack Baadsmand
Kemi / Fysik
E-mail: jaba@rssaarhus.dk
Lone Kaasgaard
Klasselærer 8.A
E-mail: lk@rssaarhus.dk
Elisabeth Nørskau Sass
Klasselærer 7.B (på barsel)
E-mail: eh@rssaarhus.dk
Nina Meineche Nygaard
Klasselærer 6.A
E-mail: nm@rssaarhus.dk
Mads Engelbrecht
Underskoleleder / Klasselærer 5.A
E-mail: me@rssaarhus.dk
Karina Randolph
Klasselærer 4.B (på barsel)
E-mail: kr@rssaarhus.dk
Jane Lindved Liltorp
Klasselærer 4.A / Tillidsrepræsentant
E-mail: jm@rssaarhus.dk
Oline Sofia Hansen
Klasselærer Børnehaveklasse B
E-mail: oh@rssaarhus.dk
Anita Pedersen
Lærer Børnehaveklasse A
E-mail: ap@rssaarhus.dk
Kirsten-Merete Lauritzen
Klasselærer Børnehaveklasse A
E-mail: kl@rssaarhus.dk
Poul Fasdal
Administrativ leder
E-mail: pf@rssaarhus.dk
Line Langholm Andersen
Skolesekretær
E-mail: kontor@rssaarhus.dk
Tlf: 86 14 09 00
Burkhard Forstreuter
Drama
E-mail: bf@rssaarhus.dk
Michael Kock
Pædagog / Årgangsteam 3.-5. klasse
E-mail: mk@rssaarhus.dk
Irit Epstein
Lærer Børnehaveklasse B
E-mail: ie@rssaarhus.dk
Jon Anderskou
Klasselærer 1.B / Orkester / Cello / Musik / Kor / Rytmisk samspil
E-mail: ja@rssaarhus.dk
Louis Gundelach
Tværfløjte / Orkester
E-mail: lg@rssaarhus.dk
Jørn Bendixen
Pædagogisk mentor / Orkester / Kor
E-mail: jb@rssaarhus.dk
Lars Slengerich
Violin / Bratsch
E-mail: ls@rssaarhus.dk
Neel S.R. Westerberg
Violin / Støttelærer / Koordinator for musikundervisning
E-mail: nw@rssaarhus.dk
Keike Maria Ørrild
Klasselærer 7.A / Violin / Koordinator for musikundervisning
E-mail: koe@rssaarhus.dk
Nanna Mikkelsen
Pianist
E-mail: ntm@rssaarhus.dk
Carsten Balvig
Pianist
E-mail: cb@rssaarhus.dk
Sisse Hoffmeyer
Pianist i eurytmi / Klaverundervisning / Koordinator for Musika
E-mail: siho@rssaarhus.dk
Søren Bagger
Klarinet
E-mail: sb@rssaarhus.dk
Else-Marie Olesen
Lønmedarbejder
E-mail: eo@rssaarhus.dk
Matthew Charnock
Drama / Engelsk / Fysik / Kemi
E-mail: mc@rssaarhus.dk
Kristin Frank
Tysk
E-mail: kf@rssaarhus.dk
Moritz Müller Bendixen
Klasseleder i 9.A & 10. klasse / Tysk / Geografi / Historie
E-mail: mm@rssaarhus.dk
Ivone Grene
Engelsk
E-mail: ig@rssaarhus.dk
Lone Catharina Reese
Overskoleleder / Klasseleder 1. HF / Håndarbejde / Design
E-mail: lcr@rssaarhus.dk
Gyrd Ernstsen
Gymnastik
E-mail: ge@rssaarhus.dk
Sergii Myronchak
Gymnastik
E-mail: sm@rssaarhus.dk
Jesper Salazar
Klasseleder 10. klasse / Spansk
E-mail: jsm@rssaarhus.dk
Nick Nehring-Grunnet
Klasselærer 7.B / Sløjd / Matematik
E-mail: nng@rssaarhus.dk
Tanja Schmedes Enevoldsen
Sløjd / Smedning / Håndværk / Design
E-mail: tse@rssaarhus.dk
Camilla Kejlberg
Kemi / Matematik
E-mail: ck@rssaarhus.dk